A Mercedes-Benz kecskeméti gyára fennállása óta elkötelezett a környezetvédelem iránt, a közel 440 hektár nagyságú gyárterület élővilágának felmérése, majd a különböző intézkedések bevezetése hozzájárultak a biodiverzitás fenntartásához. A költő és vonuló madarak életterének védelme érdekében hozott intézkedésekkel 2020-ban a Mercedes-Benz Manufacturing Hungary Kft. elnyerte a Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület által átadott Madárbarát Munkahely címet.
A környezettudatos szemlélet támogatására 2020 májusától elindult egy környezetvédelmi program „Keep it green” néven, melynek első állomása Madarak és Fák Napja alkalmából pénteken nyílt rendhagyó kiállítás a gyár területén: a figyelemfelkeltő, teljes egészében zöld borítású Mercedes-Benz CLA mellett információs táblák mutatják be, hogy milyen sokszínű flóra és fauna van jelen az autógyár közvetlen közelében, illetve milyen stratégiai lépéseket tesz a vállalat a környezetvédelem érdekében.
A kecskeméti Mercedes-Benz gyár munkatársai az indulás óta folyamatosan zöldítik a gyár közvetlen környezetét: az elmúlt 7 évben csaknem 2300 fát és több mint 93 ezer bokrot ültetettek el a gyár területén. Sokan nem is gondolnák, de a tőkés récétől a kócsagon át a szürke gémig, a kecskebékától az imádkozó sáskán át a vízisiklóig számos állatfaj, illetve rengeteg különböző növény él harmóniában, az ipari termelés közvetlen környezetében. Mivel a gyár területén nyilvánvalóan sem vadászat, sem halászat nem történik, és nincs vegyszeres gyomirtás sem, így az ökológiailag értékes gyomnövények kedvező életteret biztosítanak a rovarok és az énekes madarak számára, ráadásul a csapadékvizet összegyűjtő szikkasztó tavak környékén békés otthonra lelnek nemcsak madarak, de hüllők is.
A vállalat folyamatosan törekszik arra, hogy a rendelkezésére álló legjobb technológiákat használja, ezzel a lehető legkisebbre csökkentve környezetterhelést. A Mercedes-Benz gyár környezeti céljait az optimális működés biztosítása mellett a környezeti tényezők és hatások figyelembevételével határozza meg, kiemelt figyelmet fordítva az energiafelhasználás, az emisszió- és a környezeti elemek felhasználásának csökkentésére, a hulladékgazdálkodás optimalizálására. Mindezt az évenként hitelesített EMAS igazolja, amely az Európai Unió környezetvédelmi vezetési és hitelesítési rendszere. A gyártás 2012-es indulása óta igen jelentős javulást ért el a kecskeméti autógyár az energiahatékonyság, a vízfelhasználás, a szén-dioxid-kibocsátás és a gyártás során keletkezett hulladék újrahasznosítási arányát tekintve. A Mercedes-Benz gyár célja, hogy 2022-től a gyártás teljesen szén-dioxid-semleges legyen.
A kecskeméti és a németországi gyárak között az alkatrészszállítás környezettudatos módon zajlik: a Mercedes-Benz egyre több területen áttért a közúti szállításról a vasúti szállításra, ami a vállalati működés szén-dioxid-kibocsátásának jelentős csökkenését eredményezte. A vasúti szállításra történő átállásnak köszönhetően a káros üvegházgázok jelentős mennyiségét is sikerül kiküszöbölni.
2020-ban a kecskeméti gyár a „#Green. #Besser. #Kecskemét” nevű projektjével elnyerte a Daimler Environmental Leadership Award környezetvédelmi díját a Kiemelkedő környezetvédelmi elkötelezettség kategóriában. A pályázati siker a gyár zöld stratégiájának a visszaigazolása, illetve a magyarországi telephely környezeti fenntarthatóság melletti elkötelezettségének és erőfeszítéseinek bizonyítéka.