Áprilisban a vártnál kevésbé nőtt az ipari termelés az előző havihoz képest Németországban a német szövetségi statisztikai hivatal, a Destatis jelentése alapján. Idén áprilisban a magyarországi ipari termelés volumene 3,1 százalékkal meghaladta az egy évvel korábbit, munkanaphatástól megtisztítva a termelés 4,7 százalékkal emelkedett, az előző hónaphoz képest pedig a szezonálisan és munkanappal kiigazított adatok alapján 1,6 százalékkal csökkent – közölte az első becslése alapján a Központi Statisztikai Hivatal (KSH).
A hazai termelés az év első négy hónapjában 4,9 százalékkal nagyobb volt, mint 2021 azonos időszakában. A termelés bővüléséhez a feldolgozóipari alágak többsége hozzájárult, a legnagyobb súlyú járműgyártás ellenben visszaesett. A másik két jelentős súlyú alág, a számítógép, elektronikai, optikai termék gyártása, valamint az élelmiszer, ital és dohánytermék gyártása egyaránt az ipari átlagot meghaladó mértékben nőtt – tájékoztatott a KSH.
Áprilisban az előző havihoz képest szezonális és naptári kiigazítással 0,7 százalékkal nőtt az ipari termelés Németországban a márciusban elszenvedett 3,7 százalékos havi csökkenés után. Gazdasági elemzők 1,0 százalékos havi növekedést vártak áprilisra. A márciusi adatot a Destatis 3,9 százalékos havi csökkenésről mérsékelte 3,7 százalékra. Az áprilisi ipari termelés naptári kiigazítással 2,2 százalékkal maradt el az egy évvel korábbitól. Márciusban 3,1 százalékos volt az ipari termelés éves elmaradása. Energiaipari és építőipari termelés nélkül a feldolgozóipari termelés szezonális és naptári hatással kiigazítva 0,3 százalékkal nőtt az előző havihoz képest áprilisban. Az energiatermelés 16,1 százalékkal haladta meg áprilisban az előző havit a márciusi közel 11 százalékos havi csökkenés után. Az energiatermelés ingadozása a szélenergia rendelkezésre állásának mértékét tükrözi.