Stratégiai megállapodást kötött a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem (BME) és a Mol, az együttműködés célja az ipari igények és az egyetemi lehetőségek még hatékonyabb összehangolása.
A Mol tájékoztatása szerint az együttműködés több pillérre épül. Egyrészt közös kutatási projektek indulnak, amelyekhez a két fél együtt biztosítja a szükséges infrastruktúrát. A projektek témája a Mol 2030-as stratégiájához kapcsolódik majd, így például a vállalat mintegy 4,5 milliárd dollár értékű petrolkémiai beruházásaihoz. Az együttműködés eredményeképpen a többi között a finomításhoz, petrolkémiához, új üzleti területekhez és a kutatás-termeléshez kapcsolódó tudományos eredmények is várhatók – jelezte közleményében az olajipari társaság.
A megállapodás másik pillére a szakember utánpótlásról szól. Az egyetem biztosítja, hogy oktatási anyagában és jövőbeni tananyagfejlesztéseiben még nagyobb hangsúlyt kapnak azok a területek, amelyek a modern ipari folyamatok működtetéséhez szükségesek. Ugyanakkor a Mol lehetőséget ad a tehetséges diákoknak, hogy ipari környezetben is alkalmazzák tudásukat.
Az új megállapodásnak köszönhetően a Mol az innovációban és az eredményorientált kutatás-fejlesztési feladatokban az egyetemmel a BME Felsőoktatási és Ipari Együttműködési Központon (BME FIEK) keresztül működik együtt, közös kutatócsoportokat is felállítva. Az együttműködés első lépéseként a két intézmény már idén januárban közös tematikus workshopokat indít. A Mol közölte: több mint egy évtizede támogatója a magyar oktatásnak, a korábbi években több hazai felsőoktatási intézménnyel, köztük a BME-vel is írt alá stratégiai megállapodást, és több mint félmilliárd forintos támogatást biztosított öt egyetem hét tanszékének, a támogatásban a BME is részesült. A szerződést Józsa János, a BME rektora és Hernádi Zsolt, a Mol-csoport elnök-vezérigazgatója írta alá.