Duális mesterképzést indít a Knorr-Bremse a Műegyetemmel

A 2017/2018-as tanévtől a Knorr-Bremse MSc duális képzést indít a BME-vel közösen járműmérnöki és villamosmérnöki mesterszakokon.

A duális felsőoktatási képzés célja,  hogy a képzésben résztvevő hallgatók elméleti és gyakorlati tudása maximálisan megfeleljen az iparvállalatok elvárásainak. A duális képzésben a hallgatók elméleti tudásukat az iparvállalatnál töltött gyakorlati időszak során élesben bővíthetik, ezáltal tapasztalatot szereznek leendő szakmájukban. A kialakított képzési rendszerben olyan versenyképes munkavállaló kerül ki az oktatásból, aki azonnal – több hónapos vagy akár többéves továbbképzés nélkül is képes belépni a munka világába.

A duális mesterképzésben résztvevő hallgatóknak a Knorr-Bremse Fékrendszerek Kft. budapesti Kutatási és Fejlesztési Központjában eltöltött képzési idő alatt lehetősége nyílik a biztonságkritikus járműdinamikai vezérlőegységek – fékvezérlők, járművezető-asszisztens (ADAS) rend-szerek – működését megismerni, a fejlesztőeszközök használatát elsajátítani, korszerű tesztberendezéseken, és jármű-szimulátorokon való mérések gyakorlatát, a Knorr-Bremse termékek fejlesztési folyamatának és programozásának gyakorlatát tapasztalt mérnökök mentorálásával megismerni.

A mester szintű duális járműmérnöki, valamint villamosmérnöki képzésekben minden hallgatót a Knorr-Bremse Kutatási és Fejlesztési Központjában vállalati témavezető támogat, aki külső konzulensként együttműködik az Egyetemmel és a hallgatóval, minden ide vonatkozó kötelező tantárgy, TDK és diplomaterv kapcsán.

A járműmérnök és villamosmérnök – MSc –  mesterszintű képzés  4 féléven keresztül (2 évig) tart. A Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem által mind a járműmérnöki MSc, mind a villamosmérnöki MSc mester szintű képzéshez elkészített mintaterv szerint kell a hallgatónak előrehaladnia, mert csak így biztosítható a sikeres együttműködés. A duális képzésben résztvevő hallgatók részére az egyetemi tanulmányok megkezdését követően hallgatói munkaszerződés alapján a vállalat rendszeres pénzbeli juttatást is biztosít.

A Knorr-Bremse Fékrendszerek Kft. duális rendszerű felsőoktatásban vállalt szerepvállalása nem újkeletű. 2012-ben a kecskeméti Pallasz Athéné Egyetem (korábban KEFO)  GAMF Karával  együttműködésben az országban elsőként vett részt a hazai viszonyokhoz illeszkedő duális rendszerű képzés indításában, az alapképzés szintjén. Jelenleg duális BSc képzésben 28 duális hallgatót foglalkoztat a vállalat.